Dve percentá

Milí priatelia,

prichádza obdobie, v ktorom sa na vás obraciame s prosbou o darovanie 2% z vašich daní práve pre naše občianske združenie. Pokračujeme v organizovaní voľnočasových aktivít pre deti, tínedžerov a mládež v našom mestečku. Fungujeme stále ako neziskovka a najväčšiu časť našich príjmov potrebných na aktivity pokrývajú príspevky od ľudí ako vy, ktorí nám poukážu svoje 2% z daní.

Keď sa pozrieme späť na rok 2022, tak okrem pravidelných stretnutí pre deti (Detský klub) sa nám podarilo organizovať Expedície pre chalanov a Babské večery (tínedžerské stretká), tiež otvorenú telocvičňu pre tínedžerov, kde prevláda florbal. V lete sme zorganizovali až 5 táborov, na ktorých si náš prázdninový program užilo viac ako 100 účastníkov. Tiež sme pokračovali v línii vzdelávania mladých animátorov a zorganizovali sme pre nich 2 víkendové podujatia s názvom Nalieváreň.

Ďakujeme, že aj tento rok môžete poukázať vaše 2% z daní pre nás.

Postup krokov na poukázanie 2% z dane z príjmov

1. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

2. Z tohto Potvrdenia viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 €. V prípade, že ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom potvrdenie od organizácie, kde ste pôsobili, môžete poukázať 3%.

3. Vypíšte svoje údaje do Vyhlásenia spolu s vypočítanou sumou.

4. Na spodnej časti tlačiva Vyhlásenie je možnosť zaškrtnúť súhlas so zaslaním údajov (meno a adresa, NIE však suma), aby sme mohli vedieť, kto sú naši darcovia a poďakovať sa vám potom osobne.

5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte (poštou alebo osobne) do 30. apríla 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Ak ste poukázali 3%, povinnou prílohou je aj Potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti.

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie, nie je potrebné vypisovať tlačivo Vyhlásenie, všetky údaje vpisujete priamo do tlačiva daňového priznania.

Údaje za MOZAIKU – Svätý Jur:

IČO: 308 57 988
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: MOZAIKA – Svätý Jur
Ulica: Gaštanová
Číslo: 1
PSČ: 900 21
Obec: Svätý Jur

Riadne vyplnené tlačivo daňového priznania potom doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. marca) na daňový úrad podľa miesta bydliska.

Ď A K U J E M E !

Tlačivo VYHLÁSENIE pre MOZAIKA – Svätý Jur

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *