ĎAKUJEME!

Každý rok sa ako občianske združenie MOZAIKA – Svätý Jur zúčastňujeme vianočných trhov v našom mestečku. Je to pre nás príležitosť stretnúť známych i susedov, zároveň zapojiť decká a tínedžerov do výroby i samotného predaja a v neposlednom rade prilepšiť si nejakým tým eurom (v minulosti korunkou) na aktivity, ktoré organizujeme.

Tentokrát sme sa rozhodli spraviť krok vpred. Predchádzajúce roky sme všetky peniaze, ktoré sme predajom na vianočných trhoch získali, použili na našu činnosť (pravidelné stretká pre deti a tínedžerov, víkendovky, tábory).

Tento rok celý výťažok z predaja chceme poslať na projekt podpory prevádzky pekárne pre deti v Severnej Kórei. Tento projekt zastrešuje Nadačný fond Nehemia (www.nehemia.cz), ktorý funguje v Českej republike. Pomáha týmto spôsobom v Severnej Kórei už od januára 2008.

Prostredníctvom pekárne, ktorá produkuje denne 6 000 chlebov, je zaopatrených v 68 materských škôlkach a základných školách dohromady 6 000 detí. Šesť dní v týždni deti dostávajú jeden menší bochník chleba a 3 dcl sójového mlieka. Za približne 3 € mesačne je zaopatrené jedno severokórejské dieťa.

Maximálny výkon pekárne je 10 000 chlebov denne, avšak na zostávajúcich 4 000 chlebov chýbajú finančné prostriedky. Toto číslo znamená 4 000 severokórejských detí čakajúcich na pomoc. Preto sme sa rozhodli aj my pomôcť týmto spôsobom.

Celkový príjem z vianočných trhov bol 93,59 €. Preto ešte raz vďaka vám všetkým za kúpu výrobkov z nášho stánku a prispenie na dobrú vec.

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *