Dve percentá

Aj v roku 2018 pokračujeme v našej činnosti a už aj trochu pozeráme na budúci rok, kedy naše občianske združenie oslávi 15 rokov fungovania v mestečku Svätý Jur. Fungujeme stále ako neziskovka a najväčšiu časť našich príjmov potrebných na aktivity pokrývajú príspevky od ľudí ako vy, ktorí nám poukážu svoje 2% z daní.

Keď sa pozrieme späť na rok 2017, tak okrem pravidelných stretnutí pre deti (akčné nocovačky) a tínedžerov (KEMP a klub Hydrant) sme zorganizovali 3 tábory v lete, na ktorých sa zúčastnilo takmer 100 účastníkov. Prvýkrát sa nám podarilo zorganizovať ples! Pokračovali sme tiež v línii vzdelávania mladých animátorov a zorganizovali sme pre nich 3 víkendové podujatia s názvom Nalieváreň. Tím vedúcich a mladých vedúcich sa rozšíril na 20 ľudí, ktorí v rôznej miere pomáhajú dobrovoľnícky na našich aktivitách.

Ďakujeme, že aj tento rok môžete poukázať vaše 2% z daní pre nás.

x x x

Postup krokov

1. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

2. Z tohto Potvrdenia viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma však musí byť minimálne 3 €. V prípade, že ste v roku 2017 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom potvrdenie od organizácie, kde ste pôsobili, môžete poukázať 3%.

3. Vypíšte svoje údaje do Vyhlásenia spolu s vypočítanou sumou.

4. Od minulého roka je tu možnosť zaškrtnúť v tlačive Vyhlásenie súhlas so zaslaním údajov (meno a adresa, NIE však suma), aby sme mohli vedieť, kto sú naši darcovia a poďakovať sa vám potom osobne.

5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte (poštou alebo osobne) do 30. apríla na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Ak ste poukázali 3%, povinnou prílohou je aj Potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti.

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie, nie je potrebné vypisovať tlačivo Vyhlásenie, všetky údaje vpisujete priamo do tlačiva daňového priznania. Údaje za MOZAIKU – Svätý Jur:

IČO: 308 57 988
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: MOZAIKA – Svätý Jur
Ulica: Gaštanová
Číslo: 1
PSČ: 900 21
Obec: Svätý Jur

Riadne vyplnené tlačivo daňového priznania potom doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. marca) na daňový úrad podľa miesta bydliska.

Tlačivá na stiahnutie

Potvrdenie o zaplatení dane

Vyhlásenie MOZAIKA – Svätý Jur

(po kliknutí na link sa vám otvorí stránka uloz.to, kliknite „stahuj pomaly“, opíšte kód a súbor vo formáte PDF sa vám otvorí)

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *