Vianočný list pre teba…


Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny.

Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv.

Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nepoznajú význam mojich narodenín. Spomínam si, že aj vlani bola usporiadaná takáto slávnosť na moju počesť. Slávnostný stôl bol plný skvelých jedál, ovocia a rôznych maškŕt. Výzdoba bola vskutku fantastická a všetko to dopĺňali nádherne zabalené darčeky. Chceš však niečo vedieť? Bol som oslávenec, ale nebol som pozvaný. A ja som tak veľmi chcel byť s nimi.

Nepozvaný, ale predsa som sa rozhodol potichučky vojsť. Postavil som sa nebadane do rohu miestnosti a sledoval som. Všetci jedli, pili, podaktorí boli už opití a nesmierne sa na všetkom bavili. A naviac, keď do miestnosti vstúpil veľký tučný muž oblečený v červenom s dlhou bielou bradou. Sadol si do kresla a všetky deti sa rozbehli k nemu, kričiac: „Santa Claus, Santa Claus!“, akoby táto oslava bola na jeho počesť!

Zrazu sa všetci začali objímať. Tak som roztvoril svoju náruč ,čakajúc koho by som objal. A vieš čo? Nikto ma neprišiel objať. Ľudia si začali rozdávať darčeky, otvárali ich plní očakávania. Keď už boli všetky otvorené, nesmelo som sa obzrel, či tam snáď nebude aspoň jeden aj pre mňa.

Veď ako by si sa cítil ty, keby na tvojich narodeninách boli obdarovaní všetci okrem teba – oslávenca?

Vtedy som pochopil, že som nechcený, nepozvaný a preto som rýchle odišiel.

Každý rok je sviatok mojich narodenín rovnaký. Ľudia pamätajú len na jedlo, pitie, darčeky, ale na mňa akosi zabúdajú.

Bol by som rád, keby si mi tieto Vianoce dovolil vstúpiť do svojho života.

Potešilo by ma, keby si uznal, že pred vyše dvetisíc rokmi som prišiel dobrovoľne na tento svet obetovať svoj život na kríži, aby som ťa zachránil pred dôsledkami hriechov, ktoré každý deň robíš. Jediné, čo dnes chcem, je, aby si tomu veril celým svojím srdcom.

Rád sa s tebou o niečo podelím. Keďže ma mnohí nepozvali na svoju párty, jedného dňa budem mať svoju vlastnú grandióznu oslavu, akú si nikto nevie ani len predstaviť. Stále ešte prebiehajú prípravy. Dnes som rozoslal mnoho pozvánok a táto je práve pre teba. Chcem vedieť, či prídeš, aby som ti rezervoval miesto. Tvoje meno zapíšem zlatými písmenami do veľkej knihy pozvaných. Iba tí zapísaní budú pozvaní na párty. Tí, ktorí neodpovedia na pozvánku, zostanú vonku.

Vieš, ako môžeš odpovedať na toto pozvanie?

Je to jednoduché: prijmi ma do svojho života a nechaj, aby som v ňom prebýval. Budem Ti pomáhať,, keď si nevieš dať rady, dám ti múdrosť, keď nebudeš vedieť, čo povedať, dodám Ti síl, keď už nebudeš vládať ísť ďalej.

Uvidíme sa čoskoro… Mám ťa veľmi rád!

J….

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *